Minu enesehoid

Mis on juba hästi?

Ma söön tasakaalustatud toitu, mis sisaldab rohkelt vitamiine ja annab energiat terveks päevaks. Tänu oma tööle jalutan regulaarselt metsas ja naudin värsket õhku. Õhtuti võtan kindlasti aega iseenda jaoks – ma ei tegele töö ega õppimisega, vaid keskendun asjadele, mis pakuvad rõõmu ja aitavad mul lõõgastuda. See on minu võimalus pühenduda hobidele, mis teevad mind õnnelikumaks. Nädalavahetustel püüan käia spordisaalis või teha pikemaid jalutuskäike, et hoida end liikumises ja saavutada oma päevane aktiivsusnorm.

Kuidas ma tahan, et ideaalis oleks?

Ideaalis sooviksin olla tööpäevadel veelgi füüsiliselt aktiivsem. Näiteks käia spordisaalis kaks korda nädalas – korra tööpäeval ja korra nädalavahetusel – ning teha igapäevaselt vähemalt tunni aja pikkuseid jalutuskäike, mitte ainult nädalavahetustel. Lisaks tahaksin vähendada ekraani aega, et anda oma silmadele rohkem puhkust. See aitaks mul olla energilisem ja vabaneda sagedastest peavaludest. Samuti sooviksin tööpäeva jooksul rohkem pause teha, sest kuigi tunnen vahel nende järele vajadust, ei õnnestu mul alati leida selleks sobivat aega.

Mis peaks muutuma? Mida peaksin teisiti tegema?

Ma peaksin oma päevakava ümber mõtlema, et leida aega rohkemaks liikumiseks. Näiteks saan oma tööpäeva lõpus enne bussi ootamist kasutada 40 minutit jalutuskäiguks. Samuti võiksin telefoni alla laadida rakenduse, mis aitaks ekraaniaega piirata ja meelde tuletaks, millal on aeg puhkuseks. Tööpäeva jooksul võiksin endale määrata kindlad ajad, millal teha 15-minutilisi pause, et vältida liigset pinget ja väsimust.

Kui ma kõike eelnevat tean - mida ma nüüd teen? Mis on minu esimesed sammud?

Esimene samm on koostada uus päevaplaan, kus keskendun alguses ühele eesmärgile – näiteks füüsilise aktiivsuse suurendamisele. Hakkan tasapisi lisama rohkem jalutuskäike ja treeninguid, kui olen seni teinud. Kui liikumine muutub minu igapäevaseks harjumuseks, võtan ette järgmise sammu, näiteks vähendan ekraaniaega. Kui kõik eesmärgid on saavutatud, vaatan üle, mis võiks veel paremini toimida ning mõtlen välja uue plaani, kuidas edasi minna.


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Praktika analüüsiv kokkuvõtte

Karjääriplaneerimise seminari eneseanalüüs

Portfoolio, juhendatav ja mina (lõppanalüüs)