Juhedamise teekond "Enesejuhtimine, suunamine ja refleksioon" aine raames

 Hea blogi lugeja, 


Täna tahan rääkida oma teekonna algusest portfoolio juhina rollis. Õppeaine "Enesejuhtimine, suunamine ja refleksioon" raames on igal teise kursuse üliõpilasel võimalus saada portfoolio juhiks esmakursuslasele, kes alles alustas Narva kolledži noorsootööd õppima. 


Eile (11.10) toimus meie esimene kohtumine minu juhendatavaga, mille leppisime eelnevalt messengeris kokku. Minu juhendatava nimi on Helina Reva ja ta tuli meile Viljandist. Kohtumisel näitasin Helinale, kuidas oma portfooliot teiste kasutajatega jagada ja näitasin, kuidas välja näeb minu portfoolio. Samuti näitasin, kuidas muuta oma portfoolio kujundust ja kuidas redakteerida küsimustele vastuseid. Mina soovitasin Helinale teha korrektne viitamine, kui ta alustab kasutama lisa allikad ja selgitasin talle, et vastus küsimusele peaks olema pool A4 lehte. Samuti soovitasin portfoolio kirjutamist mitte viimasele minutile jätta, kuna portfoolio kirjutamine on mahukas töö, mis nõuab palju aega. Samuti jõudsime Helinaga oma eesmärgid läbi arutada ja teha plaan, kuidas need saavutame. 


Helina eesmärgid:


  1. Alustada oma portfoolio kirjutamist nii, et talle endale meeldiks kirjutamisprotsess ja lõpptulemus.

  2. Helina nimetas end perfektsionistiks ja seetõttu on tema jaoks oluline, et portfoolio näeks visuaalselt esteetiline välja.

  3. Oma portfoolio hästi kaitsta eksamil. 


Minu eesmärgid:


  1. Omandada kogemusi portfoolio juhina rollis. 

  2. Analüüsida oma tegevust ja seisundit selles rollis. 

  3. Aidata Helinal tema eesmärke saavutada. 


Leppisime kokku, et hoiame ühiste eesmärkide saavutamiseks tihedat kontakti ning portfoolio puudutavate küsimuste korral kirjutab Helina mulle messengeris. Helina jagas minuga, et tal oleks mugavam iseseisvalt portfooliot koostama hakata ja kui tal on küsimusi, siis ta võtab minuga ühendust. Seetõttu pakkusin, et mina aeg-ajalt saadan talle kasulikke akadeemilisi linke, mis aitaksid teda portfoolio kirjutamisel ja lubasin Helina sõnumitele kiiresti messengeris vastata. Praegusel etapil on raske öelda, kui tihti me kohtumised korraldame, kuna Helina pole veel portfooliot kirjutama hakanud ja seetõttu otsustasime vaadata olukorda ja seda, kui palju kohtumisi või kõnesid peame pidama. 


Kui rääkida juhendamisstiilist, siis valisime Helenaga demokraatliku stiili. Demokraatlik juhendamine hõlmab osalemist ja kaasamist mõlema osapoole poolt. Otsused tehakse koos arutlemise ja konsensuse saavutamise teel. Me mõtleme, et see stiil võib soodustada koostööd, loovust ja individuaalset vastutust.


Kohtumise lõpus leppisime kokku, et Helena vastab küsimustele lehel "Professionaalne enesearendamine" ja alustab teisi lehti vaatama. Olen kindel, et saavutame oma eesmärgid ja saame protsessist rõõmu tunda. 


Aitäh postituse lugemise eest 💘


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Praktika analüüsiv kokkuvõtte

Karjääriplaneerimise seminari eneseanalüüs

Portfoolio, juhendatav ja mina (lõppanalüüs)