Minu esimese semestri analüüs Narva kolledžis

Tere, mu armas lugeja! sügissemester on möödas ja seetõttu soovin läbi refleksiooni teha oma enesetunnetuse üldanalüüsi ning anda tagasisidet kõikidele õppeainetele, mida esimesel semestril läbisin.

Noh räägi siis, mis sulle meeldis sügisemeestris?

Mul on väga hea meel, et õpin ühes majas koos nii toredate kursusekaaslaste ja õppejõududega. Mul on tohutult vedanud, et saaksin oma elus kohata nii ainulaadseid ja säravaid inimesi. 

Mulle meeldis väga tundides käia ja iga kord õppida uut infot noorsootöö suunal. Käisin aktiivselt ka ülikoolis korraldatud üritustel ja iga kord rõõmustasin, et osalesin kolledži koolielus. 


Aga mis sulle ei meeldinud?

Mulle ei meeldinud minu suhtumine teatud kodutöödesse, kontrolltöödesse ja eksamitesse. Kui ma paljude kohustuslike töödega tõsisemalt tegeleksin, siis ma ei peaks midagi uuesti tegema ega ümber tegema. 


Mis võiks olla teisiti?

Eelmisel semestril oleksin võinud rohkem aega õppimisele pühendada, sest terve semestri ei töötanud ma kuskil ja seetõttu jäi õppimiseks palju vaba aega.


Tagasisidet kõikidele õppeainetele: 

1) Enesejuhtimine, suunamine ja reflektsioon 2022-2025 - see aine oli hea algus selles semestris ja ta näitas, millised peaksid olema mitteformaalsed tunnid. Tänu sellele tunnile õppisin oma klassikaaslasi paremini tundma ja õppisin kasutama refleksioonimeetodit. 

2) Projektijuhtimine - see kursus võimaldas mul tunda projektijuhi rolli ja proovida projekti juhtida. Mulle meeldisid meeskonna loomise mängud ja testide tegemine oma rolli kohta meeskonnas.

3) Noorte areng ja heaolu - see kursus aitas mul arendada avaliku esinemise oskusi ja arendada meeskonnatöö oskusi. 

4) Inimõigused kutse-eetika noorsootöös - Nüüd tean, kust leian teavet oma õiguste kohta ja millised dokumendid on noorsootöötajate jaoks olemas, kust nad saavad otsida väärtusi ja õigusi noortega töötamisel. 

5) Teaduse alused I - nüüd on mul oskus, kuidas õigesti akadeemilisi viiteid teha, intervjuusid läbi viia ja küsimustikke teha. Kursus ei olnud kerge, kuid samas kasulik tulevase töö kujundamisel.

6) Noorsootöö alused ja korraldus - see oli mu lemmik aine, kuna mulle meeldis väga Anne Kivimäe õpetamisviis. Mina jõudsin kirjutada suure konspekti, mis mulle aitas sooritada eksam. Väga huvitav oli kuulda stereotüüpsest mõtlemisest, kes on noored ja mida neilt tahavad poliitikud, ühiskond jne. 



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Praktika analüüsiv kokkuvõtte

Karjääriplaneerimise seminari eneseanalüüs

Portfoolio, juhendatav ja mina (lõppanalüüs)